Metin Sipahioğlu Gakatasaray’ın tüm iddialarına kanıtlarla cevap verdi

Metin Sipahioğlu Gakatasaray'ın tüm iddialarına kanıtlarla cevap verdi
Metin Sipahioğlu Gakatasaray'ın tüm iddialarına kanıtlarla cevap verdi

Ayrıca aradığınız haberlere çarçabuk ulaşabilmek ayrıca de Haber3.com’a destek olmak için Google News’te Haber3.com’a abone olun. Haber3’e Google News’te abone olun Fenerbahçe’nin İletişimden Sorumluluk Sahibi Yönetim Kurulu Üyesi Metin Sipahioğlu, Galatasaray derbisi sonrası oluşan gündeme dair kulüp televizyonunda değerlendirmelerde bulundu. İŞTE O AÇIKLAMALAR:
“Biz derbiden sonradan maç hakkında hiç konuşmadık. Hiçbir tanımlama yapmadık. Hatta bu konuda taraftarlarımızdan da tepki aldık. Galatasaray ise derbiden daha sonra pazartesiden cumaya dek her gün konuştu. Başkanları konuştu, yöneticileri konuştu, iletişimden sorumluluk sahibi elemanları konuştu. Öncelikle bu açıklamaları muhatap alıp almamayı düşündük”
“Medyada maalesef balçık at, izi kalsın tutumunun yer aldığını gördük. Fenerbahçe’ye yönelik atılan tüm yalanları göstermek için bu programı yapıyoruz. Ayrıca hakem hatalarıyla ilgili de konuşacağız.” “Gittiğimiz herhangi bir deplasman maçında listeyi yaparız ve Ankara’ya göndeririz. Spor Bakanlığı listeyi onaylar ve oradan Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne gönderir. Kişileri alıp almama kararı Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ndedir.Protokole alınanların yetkisi Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nde. Cehalet yaptıkları konu bu konudur. Orada bir hatalı varsa kulübe ait değildir. Ama Gençlik Spor İl Müdürlüğü de zan aşağı kalmasın harikulade ağırlamışlar.”

“KANITLI GÖRÜNTÜLERLE TESCİLLENMİŞ BİR YALAN”
“Mustafa Cengiz’in orada bekletilme süresi 1 dakikadan daha eksik. Kimseyi almama gibi bir şart yok. Hiç kimsenin ismine bakılmadı, takır takır içeri girdiler. Galatasaray’ın söylediği birincil yalanı böyle fiziksel görüntülerle görüyoruz. Bu kelimeyi söylemek çok güç lakin maalesef anlatmak zorundayız. Söylenenlerin hepsi koca bir yalan. Kanıtlı, görüntülerle tescillenmiş bir yalan.” 1907 AÇIKLAMASI
“1907 şifresini kulübümüzün kurucuları buldu. Hakikaten, galiba fazla sanata düşkünler ve film izliyorlar. Şifreyle stada gücenme gibi bir durum bulunmuyor. Başkanlarının böyle bilgilendirilmesi, böyle yönlendirilmesi ciddi hata sahiden. Mustafa Cengiz bunları kendisi söylüyorsa koskocoman kusur yapıyor. Onu yönlendiren varsa onlar çok yanlış yapıyor. Hiçbir stada şifreyle taraftar alınması gibi bir eylem olamaz.Buna çocuklar bile güler. Stadımızdaki protokol tribünü ile 1907 tribünü tabi yanadır. Kim nereye geldiyse, oraya alınmıştır. HES kodundan kimliğine değin her soru sorulmuştur.”

YUSUF GÜNAY SÖZLERİNE ÇOK DİKKAT ETSİN”
“Yusuf Günay sözlerine çok dikkat etsin. Çok yanlış yolda. Militan gibi kelimeler kullanmaya hakkı değil. Hem yalan söyleyeceksiniz dahası militan gibi kelimeler kullanacaksınız. Bu iş çok güvenli olmayan yerlere gidiyor. Böyle kelimeleri kullanmaya kimsenin hakkı yok. Kendisini uyarıyoruz. Bunun altından kalkamaz.” “NEREDE BU 3 BİN KİŞİ”
“Fenerium tribününde localarda – protokolde toplam kaç kişi var. Kapasitesi 1265, kenarları zaten abes. Toplamda 250’ye yakın kişi var yalnızca. Maratonda da localar var. Daha Alçak ve üstteki localar var. Üstteki locaların önü zaten pankartla kapalı. Daha Aşağı localarda da beyaz brandalar var. Kapalı localar. İnsan değil burada. Galatasaray yönetimine soruyorum, nerede bu 3 bin kişi? Yalanlarınızla tüm Türkiye’yi kirlettiniz. Ya çıkıp özür dileyeceksiniz fakat ben zannetmiyorum bu erdemi gösterebileceklerini.” “Yenilen kulüp olarak gidip Galatasaray’ı tebrik ettik uygar şekilde.Biz idareci kimliklerimizle buradayız. Taraftar gibi davranırsak konu fazla öbür yerlere gider.”
“Galatasaray yöneticilerinin idareci olduklarını unutup holigan gibi çileden çıkmış gibi nasıl davrandıklarını göstereceğiz. Edepsizliği, seviyesizliği kamuoyu görecek. Hiçbir rakibimiz Kadıköy’de böyle bir söylev sergilemedi. Görüntülerde Galatasaray idare heyeti üyelerinin nasıl holigan kimliğine büründüklerini bütün Türkiye görsün. 2.5-3 senelik idare kariyerimde ilk önce böyle bir şey görüyorum. Bu seviyesizlik olunca, biz gittik uyarımızı yaptık ve içeriye gittiler.” “Fenerbahçe Başkanını küfür etmiş duruma düşürmeye çalışıyorlar. Burada Mustafa Cengiz çok önemli hatalı yolda. Bu yol yol değildir. Bu yalanı da kuvvetle kınıyoruz. Bunlar yapanın yanında kar kalmasın.” “Tebrik eden başkan bir tarafta, provokasyon yapan futbolcular bir yanda. Medya mensuplarından ricamız, bunları konuşun. Bunlar, yapanın yanında kâr kalmasın. Medya mensuplarından ricamız bu yalanları konuşun. Bu yapanların yanında kar kalmasın. Medyaya burda çok görev düşüyor. Bundan Böyle bunu herkesin konuşması lazım.” “BU ANLAŞILABİLİR BİR ŞEY DEĞİL”
“Bahsedilen voleybol maçında ben de vardım.Galatasaray başkanı da bizim takımı alkışladı, bizim başkanımız da onların takımını alkışladı. Hoş bir manzara oluştu orada. Bu değin, olayların ortaya çıkabileceğini düşünmemek… 2021 yılındayız, teknolojiyle yaşıyoruz. Bu kavranabilir bir şey yok. Onlara göre ne büyük bir başkanımız var oysa başkanımız alkışla diyor alkışlıyorlar, 17 kulübe imzala diyor imzalıyorlar.”
“Söyledikleri beş yalanı da net bir şekilde, görüntüler eşliğinde ortaya çıkardık. Her şey besbelli, kanıtlı bir şekilde apaçık. Bir jurnal çalışmayla zaten bedensel bir şekilde ortaya dökülmüş oluyor.” ARDA TURAN AÇIKLAMASI
“Maçtan daha sonra soyunma odalarında yapılanlar maçın devamı sayılıyor. İnsanlar sevinebilir, yaşanabilir ama buralardan ortaya meydana çıkan görüntülere natürel ki ceza verilebiliyor. Soyunma odasından çekilen görüntüler Etebo’nun hesabından paylaşılmış bir manzara. Süresiz, kaynak belli olmayan manzara olarak benimsiyorlar. Benzeri biz alıp servis etmişiz gibi konuşuyorlar. Eğer siz TFF, PFDK olarak bunlara suç oluşturan vermezseniz yarın her ekip içinde küfür ve hakaret olan görüntüler paylaşır.İki yıl önce “VAR kayıtları elimizde” diyerek şantaj yapmıştı. Savcılarımız harekete geçmemişti. Fenerbahçe’nin oyuncuları hakkında söylenen söylemler var. Bunlar şantaj içerikli. Elimde birçok oyuncunun fotoğrafı var fakat kimseye vermedim demesi şantaj içeriyor.”
“Siz önce gidip oyuncuyla görüşürseniz, oyuncuyu yanınıza alarak bonservis pazarlığında işiniz kolaylaşır. Onlar da böyle yapmaya çalışıyor. TFF’nin, UEFA’nın kurallarına tutarsız bir durumdur bu. Galatasaray yönetimi maalesef yurt içindeki böylece fazla transferde usulsüzlük yapmakta. Kulüp ile anlaşmadan oyuncularla anlaşmaya çalışıyorlar. Türkiye’deki tüm Anadolu kulüpleri, adeta tümü bu durumdan rahatsız.” “Oğulcan Çağlayan olayında da bunu yaşadık. Resmiyete dökülmüş, oyuncunun aldığı cezayla gayri meşru aktarma cezası var.” “KAMUOYUNU MANİPÜLE ETTİLER”
“Rize’de yatan bir aslan var dediler. Kamuoyunu manipüle ettiler. Vedat’ın çocukluğunda çekilmiş, üstünde Fenerbahçe formasıyla olan fotoğrafları var.” İRFAN CAN KAHVECİ AÇIKLAMASI
“Aynısını İrfan Can Kahveci için yapıyorlar. İrfan’ın buraya gelmeden önce otomobil bir videosu var.Buradan da anlaşılıyor kimi peşine düşüp takip ettiği… Bir Galatasaraylı futbolcuyu saymaması da uyarı çeken bir detay. Burada Galatasaray’a sormak lazım. Madem bu kadar fotoğrafınız var, 3 futbolcuyla ilgilenmişsiniz, boynunuza sarılmışsınız. Madem bu değin yakındınız, bu değin duygusal bir bağ vardı, nasıl da Fenerbahçe 3 futbolcuyu aldı?” Hem aradığınız haberlere hızlıca ulaşabilmek keza de Haber3.com’a destek olmak için Google News’te Haber3.com’a abone olun. Haber3’e Google News’te abone olun.