Paul Pogba ”milli takımı bıraktı’’ haberlerini yalanladı

Paul Pogba ''milli takımı bıraktı'’ haberlerini yalanladı
Paul Pogba ''milli takımı bıraktı'’ haberlerini yalanladı

Hem aradığınız haberlere çabucak ulaşabilmek ayrıca de Haber3.com’a desteklemek için Google News’te Haber3.com’a abone olun. Haber3’e Google News’te abone olun İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United forması giyen Müslüman futbolcu Paul Pogba’nın, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un İslamiyet hakkında söylediği skandal sözlerin gerisinde milli takımı bırakma kararı aldığı öne sürüldü. ‘ÇIKIŞINDAN RAHATSIZ OLDU’ İDDİASI
The Sun’ın ortaya attığı sözde; Fransa’da son dönemde İslamiyet’e karşı gösterilen konuşma ve Cumhurbaşkanı Macron’un İslamafobik çıkışından rahatsız olan 27 yaşındaki yıldız oyuncu Ulusal Ekip formasını bıraktı. Haberde Pogba’nın ulusal takıma vedasıyla ilgili bir resmi açıklamanın yapılmadığı belirtilirken bir sonraki maçta Fransa forması giymeyeceği belirtildi. POGBA SOSYAL MEDYADAN YALANLADI
Ama dünyaca ünlü yıldız hakkında meydana çıkan bu haberi sosyal medya hesabından yalanladı. Instagram hesabından bir paylaşım yapan Pogba, The Sun’daki haber görüntüsünü kullanarak ‘Fake News’ (yalan haber) paylaşımında bulundu.Ülkenin Montpellier ve Toulouse kentlerinde, Paris yakınlarındaki Conflans-Sainte-Honorine semtinde 16 Ekim’de öldürülen öğretmeni hatırasına yapmak için resmi binaların duvarlarına Fransız espri dergisi Charlie Hebdo’nun HZ. Muhammed’e karşın hakaret içerikli karikatürleri yansıtıldı. Dünya futbolunun mirası Pele 80 yaşında! Brezilya`nın milli hazinesi: Siyah İnci! MACRON’DAN TEPKİ ÇEKEN SÖZLER Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkesinin Yvelines bölgesindeki Les Mureaux komününde “ayrılıkçılık” üstüne düzenlenen bir toplantıya katılmış ve “Fransa’nın laik değerlerinin korunması” hedefiyle hazırlanan yeni bir plan açıklamıştı. Burada İslamiyeti gaye alan Macron, “Fransa’daki İslam’ı dış etkilerden kurtarmamız lüzum. Laiklik, birleşik Fransa’nın çimentosudur. İslam, bugün dünyanın her yerinde kriz yaşamış bir dindir” diyerek tepki çekmişti.

Pogba’nın dışarıda Fransa Milli Takımı’nda tahsis yapan öteki Müslüman futbolcular Djibril Sidibe, N’Golo Kante, Benjamin Mendy, Nabil Fekir, Ben Yedder, Ousmane Dembele ve Adil Rami’den de aynı tepki bekleniyor.İşte Pogba’nın İslamiyet ile ilgili sözleri; “Müslüman almak beni fazla değiştirdi. Hayatta bir şeyleri fark ettim. Ola Ki de beni daha huzurlu bir insan yapıyor. Annem Müslüman olmasına karşın ben Müslüman doğmadım. Oysa herkese saygı göstererek büyüdüm. İslamiyet, herkesin sandığı gibi terörizmle alakası yok. Medyada duyduğumuz şeyler fazla diğer. İslamiyet hoş bir şey. Tanımanız gerekiyor. İslamiyet, bütün insanlara ve her şeye saygıdır” ”İBADET ETMENİN SEBEBİ AF DİLİYORSUN…”
”Fazla sayıda Müslüman arkadaşım vardı. daima konuşurduk. Kendimi çoğu konuda sorguladım. Sonra araştırma yapmaya başladım. Arkadaşlarımla bir kez dua ettik ve öbür şeyler hissettim. Kendimi sahiden iyi hissettim. O günden beri devam ediyorum. Günde 5 kez ibadet etmek zorundasınız. Bu İslamiyet’in temellerinden biri. İbadet etmenin sebebi af diliyorsun ve sağlığın, sahip olduğun her şey için şükrediyorsun. İslamiyet, gerçekten zihnimi açtı ve belki de beni daha iyi bir insan yaptı. ahiret hakkında fazla daha fazla düşünüyorsun” Sözcü Keza aradığınız haberlere çabucak ulaşabilmek hem de Haber3.com’a destek olmak için Google News’te Haber3.com’a abone olun.